SZYBKI KONTAKT Z NAMI:

Dom inteligentny – dlaczego warto go mieć i jakie są możliwości instalacji inteligentnych?

Dlaczego warto mieć dom inteligentny?

Inteligentny dom opuszczaj roletę, zapal światło, stwórz scenę lub sprawdzić temperaturę w wybranej lokalizacji w domu. Dodaj położenie GPS nieruchomości, aby system wiedział kiedy jedziesz do pracy, a kiedy wracasz do domu. Takie rozwiązania to już nie wyobraźnia to rzeczywistość.

Mając pod własnym dachem taką technologię, można obniżyć koszty użytkowania budynku, zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfortu, umilić sobie czas spędzony w domowym zaciszu, a jego elastyczność pozwala go dowolnie rozbudować  i dostosowywać do zmieniających się wymagań czy też zmian w fonkcjonalności pomieszczeń.

Oszczędności

Oszczędności to jedna z podstawowych zalet systemu inteligentnego domu.

Prawidłowo skonfigurowana instalacja inteligentna skutecznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej, gazu czy też rachunków za ogrzewanie. Z wyliczeń wynika że w jednorodzinnych domach oszczędności sięgają nawet 30 %

Bezpieczeństwo

Dzięki współpracy z czujnikami ruchu każdorazowo gasi światło po stwierdzeniu, że w danym pomieszczeniu nikogo nie ma.  Zawsze po otwarciu okien czy drzwi ,wyłączy wentylację mechaniczną czy klimatyzację. Na czas snu, wyjazdu do pracy i szkoły, urlopy obniży temperaturę w pomieszczeniach oraz odłączy od sieci elektrycznej zbędne urządzenia. Zapobiegnie również marnowaniu wody poprzez wyłączenie systemu nawadniania w przypadku kiedy padał niedawno deszcz.

Patrząc z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejszą jej zaletą jest efektywna praca, wynikająca z wymiany informacji w danej sieci. Jeśli pojawiają się wewnątrz lub zewnątrz danego budynku zdarzenia uznawane za niebezpieczne dla mieszkańców, reakcja systemu jest niezwłoczna. Właściciel jest powiadamiany poprzez alarmy dźwiękowe świetlne lub też informacje na tel o zagrożeniu.

System otwarty czy zamknięty?

Duża elastyczność to bardzo ważna zaleta a jednocześnie jeden z ważniejszych parametrów doboru automatyki domowej.  Dzięki temu rozwiązaniu można wielokrotnie przeprogramować system, rozbudowywać oraz dołączać nowe funkcjonalności.

Systemy inteligentne nie są tanie, więc przy wyborze lepiej zadbać z góry by system wybrany przez nas spełniał wszystkie późniejsze wymagania.

Zarówno w starych jak i nowych domach łatwiej założyć system oparty na technologii bezprzewodowej. Dzięki temu unika się kucia ścian i uciążliwego remontu.

 

 

 

 

 

 

 

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Call Now Button