SZYBKI KONTAKT Z NAMI:

Jak monitorować działanie inwertera?

Przewodnik po internetowym monitoringu

Internetowy monitoring to funkcja, która daje nam możliwość kontroli nad działaniem inwertera.

Chcesz zdalnie monitorować pracę twojego inwertera? Takie rozwiązanie przygotował dla Ciebie nasz producent inwerterów SAJ. Poniżej przedstawiamy Ci jak się do niego zalogować oraz jak się po nim przemieszczać. Zobacz jakie to proste!

Wejdź na stronę internetową, na której znajduje się panel logowania do monitoringu. Adres strony to: https://fesolar.saj-electric.com/default?jumpx=001 (UWAGA! OD 9 kwietnia nowa strona do logowania  https://fop.saj-electric.com/saj/login)

Od razu po przekierowaniu wybierz język Polski oraz zaloguj się na swoje konto

Kiedy już zalogujesz się wyświetli się lista instalacji z ogólnymi danymi. Na tej stronie znajdują się takie informacje jak nazwa, wielkość instalacji, moc, energia za określony okres czasu (energia dzienna, miesięczna, całkowita) oraz informacje o stanie online. Aby sprawdzić szczegółowe informacje to wybierz swoją instalacje.

Po wybraniu instalacji pojawi się nowa strona na której znajdą się te same dane co na poprzedniej jednak poszerzone o szczegóły takie jak dochód, emisja CO2, dane instalatora oraz data założenia instalacji. Gdy zjedziesz na sam dół znajdziemy wykres mocy.

Wykres ten jest jednodniowy i pokazuje moc instalacji w rozłożeniu na godziny. Możesz w każdym momencie cofać się do poprzednich dni.

Możesz również sprawdzić ilość energii oraz wydajność instalacji w danym dniu,miesiącu czy roku. Monitoring pozwala Ci także na porównywanie energii z wszystkich lat.

Kolejną ciekawą możliwość jaką daje SAJ to podgląd na czas rzeczywisty, który jest generowany co 10 min. Szczegółowe informacje możesz sprawdzić poprzez rozwinięcie informacji za pomocą przycisku i wtedy pojawią się takie informacje jak napięcie wejściowe oraz prąd wejściowy (wejście po stronie DC) oraz napięcie, prąd i częstotliwość na każdej fazie na której znajduje się instalacja (wyjście po stronie AC).

Możesz również sprawdzić historię z poprzednich dni z każdych 10-ciu min. Wystarczy włączyć historię, wybrać datę i rozwinąć czas jaki nas interesuje.

Masz również możliwość wygenerowania raportu dziennego,miesięcznego oraz rocznego. Jeżeli chcesz pobrać taki raport to należy wybrać rodzaj i kliknąć przycisk “Summary”.

W razie pojawienia się błędu możesz sprawdzić go w alarmach. W instrukcji obsługi znajdują się informacje o błędach. Każdemu jest przyporządkowany nr i możesz sprawdzić co oznacza. Również na stronie jest taka informacja jednak nie została przetłumaczona na język polski a jedynie angielski.

Istnieje również możliwość zmiany hasła. Taką opcję znajdziesz w głównym menu rozwijając konto i wybierając zakładkę Profil. Następnie Wybieramy zakładkę hasło (zmiana hasła) i wpisujemy stare oraz nowe hasło.

Monitoring pozwala kontrolować instalację. Jest pierwszym miejscem, gdzie powinieneś szukać informacji o wyprodukowanej mocy, a także o błędach. Uważamy, że monitoring pracy inwertera SAJ jest “must have” instalacji fotowoltaicznej.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Call Now Button