SZYBKI KONTAKT Z NAMI:

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program CZYSTE POWIETRZE | Termomodernizacja i wymiana ogrzewania | Ważne dokumenty do pobrania |

Program CZYSTE POWIETRZE

Program Czyste powietrze jego celem jest  poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ważne linki

Lista sprawdzająca TUTAJ 

Instrukcja wypełniania wniosku TUTAJ

WNIOSEK TUTAJ

W celu prawidłowego wyświetlenia wniosku o dofinansowanie, wymagane jest zapisanie wniosku na dysku lokalnym swojego komputera i otworzenie go bezpośrednio w programie Adobe Reader.

PORTAL BENEFICJENTA KIELCE TUTAJ

REGULAMIN NABORU WNIOSKÓW znajdziesz TUTAJ 

Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ

Wymagania techniczne znajdziesz TUTAJ

 

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Call Now Button