Małe przestrzenie - jak je urządzić?Małe przestrzenie nie muszą być nudne i klaustrofobiczne. Dzięki odpowiednim pomysłom na aranżację wnętrz, możesz stworzyć małą przestrzeń, która jest wizualnie stymulująca, wygodna i funkcjonalna - nie wspominając o tym, że jest piękna! Kluczem do tego, aby każda przestrzeń wydawała się większa jest użycie jasnych, neutralnych kolorów i wyraźnych białych akcentów. Stosowanie tych zasad pomoże Ci również uniknąć sytuacji, w której Twój dom będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Jeżeli ty ruszasz się w małego dom lub mieszkanie dla jakaś powodu, rozważasz te projektanta wnętrz porady na dlaczego dekorować małą przestrzeń.

Wprowadzaj naturalne światło za pomocą okien lub świetlików

Im więcej naturalnego światła możesz wprowadzić do małego domu, tym bardziej będzie się on czuł przestronny. Użyj dużych okien, aby zalać pokój światłem. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, być może będziesz musiał uzyskać pozwolenie od właściciela, zanim zainstalujesz większe okna. Jeśli nie masz dużych okien, możesz użyć świetlików, aby wnieść do domu naturalne światło. Świetliki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który będzie pasował do Twojej przestrzeni. To świetny sposób na wprowadzenie naturalnego światła do małej przestrzeni i sprawienie, że poczuje się ona większa.

Jeśli nie masz okien ani świetlików, rozważ dodanie oświetlenia do swojej przestrzeni, aby sprawiała wrażenie bardziej przestronnej. Zastosowanie lamp wpuszczanych, żyrandoli lub lamp wiszących sprawi, że wzrok będzie skierowany ku górze i przestrzeń wyda się większa.

Wykorzystaj w pełni przestrzeń pionową

Świetnym sposobem na to, aby mała przestrzeń wydawała się większa, jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni pionowej, takiej jak użycie wysokiej półki jako części wystroju lub dodanie półek na książki do ściany. Podczas dekorowania wysokiej półki, można wybrać do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych lub zorganizować rośliny. Rośliny są świetnym sposobem, aby pokój czuł się bardziej przestronny, jak również dodanie odrobiny natury do pokoju.

Przestrzeń pomiędzy górną częścią półki a sufitem może być wykorzystana na Twoją korzyść poprzez dodanie akcentów dekoracyjnych. Możesz użyć sztuki ściennej, dekoracyjnych półek lub po prostu zwykłego koloru farby, aby rozbić przestrzeń.

Spróbuj ultranowoczesnego wyglądu z odważnymi liniami i kształtami

Innym sposobem na sprawienie, że mała przestrzeń poczuje się bardziej przestronna jest ultra nowoczesny wygląd z odważnymi liniami i kształtami. Współczesne meble z czystymi liniami i prostymi projektami pomagają rozbić obszar. Spróbuj mieszać i dopasowywać różne elementy mebli, aby uzyskać bardziej eklektyczny wygląd i sprawić, że pokój poczuje się bardziej przestronny.

Możesz również użyć elementów dekoracyjnych, takich jak ponadwymiarowe obrazy lub duże rzeźby, aby rozbić przestrzeń i sprawić, że pokój będzie wyglądał na większy.

Ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie elementy wystroju, które wybierasz dla swojej przestrzeni wewnętrznej. Od wyboru kolorów do wyboru mebli i przedmiotów dekoracyjnych, każdy z tych elementów może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki czujesz się w swoim domu. Posiadanie małej przestrzeni nie oznacza, że nie możesz cieszyć się i wykorzystać jej w pełni. Stosując się do tych wskazówek projektanta wnętrz, możesz sprawić, że Twój dom będzie się czuł większy i bardziej luksusowy.